Divadlo X10

Divadlo X10

Prohlídky, Multidisciplinární programy, Rezervace (pouze s předchozí rezervací do vyčerpání kapacity)

Charvátova 10/39

Praha

www.divadlox10.cz

https://www.facebook.com/divadlox10/

https://www.facebook.com/events/405569033671576/19:00 IVAN MARTIN JIROUS: ČLOVĚKU NAD TÍM ROZUM I ČURÁK ZŮSTÁVÁ STÁT - VYPRODÁNO

SCÉNÁŘ Lenka Havlíková, Vojtěch Hrabák 

REŽIE Jiří Pokorný 

VÝPRAVA Jana Hauskrechtová

HRAJÍ Jana Hauskrechtová, Vojtěch Hrabák, Petr Uhlík 

„Kolem nás vyrostla cynická, zrůdná společnost, která má naprosto vyprahlou citovost a zajímá se hlavně o brutální zrůdnosti. Neonacisti se formujou a možná už příští rok založej stranu. Řítíme se do apokalyptický doby, ale mně je to u prdele. Underground přežije všechno”, řekl Ivan Martin Jirous v roce 2008. Jeho poezie takovému světu čelí, provokace a záměrná primitivita se střetává s religiózní zkušeností. Existuje ještě paralelní kultura?

https://www.facebook.com/events/706568673197363/


20:30 EMILY SMITH: POLITE STRUCTURES 

Představení, které zahrnuje pohyb, sochařství a zvuk, a vytváří tak pohlcující, neklidnou, sexuálně nabitou atmosféru. Ženy tanečnice jsou omezeny sochařskými výztuhami nohou, které Emily Smith odlila, svařila a tvarovala z hliníku a oceli. Tyto výztuhy jsou provokativní a pro pohyb velmi nepohodlné. Pokaždé, když se tanečnice pokouší o krok vpřed, výztuhy je přitáhnou k podlaze - tak, že pokroku lze dosáhnout pouze prostřednictvím namáhavých půlkroků. Jejich lýtka jsou protáhlá, linie jejich stehen se prodloužila a jejich pohyby jsou svalnaté, i když je zdůrazněna jejich ženskost. Toto napětí, jak fyzické, tak estetické, vede k pohybovému výsledku, který je plný fyzické intenzity a znepokojivé vizuální krásy. 

https://www.facebook.com/events/2434766260111021/


22:00 DŮM UMĚLECKÉHO POLTERGEISTA INSCENAČNÍ  - VYPRODÁNO

ÚPRAVA Lenka Havlíková a kolektiv 

REŽIE Ewa Zembok 

DRAMATURGIE Lenka Havlíková

VÝPRAVA Andrijana Trpković, Jakub Gottwald HUDBA Velvet Havel Revival 

HRAJÍ Anna Císařovská, Jakub Gottwald/Jindřich Čížek, Vojtěch Hrabák, Václav Marhold, Pavel Neškudla, Petr Uhlík 

Domu na Národní třídě je lepší se vyhnout. Na svém kontě má několik zešílevších a zmizelých architektů, designérů a jiných umělců. A není divu, dějí se zde podivné věci. Zjevují se děsivé postavy a je slyšet šepot. Lidé se ztrácejí a transformují. Myšlenky mizí a mutují. Kdo chce zabít Havla? A co na to pověstný laskavý český humor, jehož děsivý přízrak se vznáší nad kotlinou? Ten přežije? Pojďte se projít po rozlehlém sídle Domu uměleckého průmyslu ve speciálním díle, a zažijte krocení duchů na vlastní kůži. K tanci a poslechu hraje Velvet Havel Revival. 

https://www.facebook.com/events/401230577253791/


Vše rezervace přes web X10. Zvýhodněná cena na všechna tři představení 350 Kč. 
Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace): 
IDU.jpg
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
olomouc.jpg
kultura2.jpg
create2.jpg
asset_logo_web_black.jpg
čd.jpg
rail.jpg
radio_1.jpg
vltava.jpg
wave.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
dn.jpg
a2.jpg
5.png
proti šedi.jpg
expa.jpg