Studio-G

Vhodné pro seniory, Bezbariérové (přístupné pro vozíčkáře), Scénické čtení, Divadlo a svoboda

Chelčického 8

Ostrava

https://www.facebook.com/JsmeStudioG/?epa=SEARCH_BOX 

http://www.studiog.czStudio-G společně s Národním divadlem moravskoslezským a Divadlem Petra Bezruče připravilo v rámci Noci divadel jedinečnou možnost zhlédnout cyklus „vaňkovských“ jednoaktovek. Postavu nadmíru zdvořilého disidenta Ferdinanda Vaňka jako své stylizované alter ego poprvé použil Václav Havel v Audienci a od té doby se počet divadelních her pracujících s tímto hrdinou rozrostl. Kromě Audience do tohoto ranku dále patří mimo jiné Příjem Jiřího Dienstbiera a Arest Pavla Landovského – právě tyto tři jednoaktovky Vám na letošní Noci divadel představíme během jednoho večera ve třech různých ostravských divadlech. Nenechte si ujít společné ostravské putování s Ferdinandem Vaňkem!


17.00 Divadlo Petra Bezruče 

Audience 

Václav Havel 

Kancelář v nejmenovaném pivovaru, Bohdalka, Gott a holky z flaškovny. Do jednoaktovky Audience zahrnul Václav Havel své vlastní zkušenosti z doby, kdy pracoval jako dělník v trutnovském pivovaru. Geniální hra z dob, kdy dramatik ještě nebyl prezidentem pro dva geniální herce: Norberta Lichého a Jiřího Müllera. 


19.00 NDM Divadlo „12“ 

Příjem 

Jiří Dienstbier 

Na Havlovu Audienci navazuje dnes poněkud zapomenutá hra Jiřího Dienstbiera Příjem nejen stejnou ústřední dvojicí, ale rovněž řadou dalších odkazů. Po několika letech se opět setkává spisovatel Vaněk s dobře známým Sládkem, tentokrát však již ne v pivovaru, ale v komunistickém vězení… 


21.00 Studio G  

Arest 

Pavel Landovský 

Třetím příspěvkem z vaňkovské ságy disidentských dramatiků bude Arest – Landovského jednoaktovka na téma člověk a moc. Mukl Vaněk je přemístěn na novou celu, jeho seznamování se se spoluvězni však vyústí v konflikt – jeden z nich požádá o přeložení na jinou celu, aby nebyl podezírán ze spolků z politicky nespolehlivým Vaňkem.
Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace): 
Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): 737 247 727
IDU.jpg
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
olomouc.jpg
kultura2.jpg
create2.jpg
asset_logo_web_black.jpg
čd.jpg
rail.jpg
radio_1.jpg
vltava.jpg
wave.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
dn.jpg
a2.jpg
5.png
proti šedi.jpg
expa.jpg