Divadlo NoD1989_TEMNÁ STRANA SÍLY / Adam Skala, Kryštof Pavelka od 18:00 

DIVADLO | SCÉNICKÉ ČTENÍ Rok 1989 byl rokem, kdy se Československo vydalo cestou svobody. Svobody, která nyní umožňuje řadě tehdejších prorežimních protagonistů i jejich myšlenkových následovníků velmi slušné živobytí a především možnost, jak se znovu mocensky šikovat, byť pod přebarvenými prapory. Spisovatel Karel Pecka napsal, že komunismus je sen hrbatých duší. Autoři projektu souhlasí a dodávají, že každé totalitní či autoritářské myšlení světa pramení z této hrbatosti, bez ohledu na konkrétní ideologii. V projektu chceme propojit tehdejší hrbaté duše s těmi dnešními. Jejich sen se totiž příliš nezměnil. Pro lidskou svobodu v něm není místo. 

-> FREE 


VŠECHNO, CO V NÁS ZKURVILI KOMUNISTI / Divadlo MASO od 19:30 

DIVADLO Mají problémy, ale nikdo je neposlouchá. Mají pocit, že víc křičet nemůžou. Nechtějí si zničit hlásky, které je aspoň trochu živí. Nezbývá, než si nekompromisně vzít to, co jim patří. Kapitalismus selhal. Všechno je v píči. Radikální autorská ironická politická féerie o tom, jak se čtyři pravdoláskaři rozhodnou bojovat divadlem. A i když pořádně nevědí, za co bojují, časem na to určitě přijdou. 

Hrají: K. Bartoš, J. Dudziaková, M. Kuntová, V. Vodochodský. 

Režie: A. Skala. 

Dramaturgie: M. Satoranský, K. Krbcová.

-> 250 Kč / 180 Kč (studenti, senioři, ZTP) 


DEMOKRACIE NENÍ BORDEL / 11:55 od 21:15

DIVADLO | IMPRO Klasický improvizační formát souboru 11:55, tentokrát přinese téma Divadlo a svoboda. Speciální vydání přímo pro Noc divadel. -> FREEEmail (pro dotazy k noci divadel / rezervace): 
Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): 773 252 673
IDU.jpg
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
olomouc.jpg
kultura2.jpg
create2.jpg
asset_logo_web_black.jpg
čd.jpg
rail.jpg
radio_1.jpg
vltava.jpg
wave.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
dn.jpg
a2.jpg
5.png
proti šedi.jpg
expa.jpg