Studio Ypsilon

Studio Ypsilon

Vhodné pro rodiny s dětmi, Vhodné pro seniory, Prohlídky, Hudební produkce, Dílny, workshopy a interaktivní programy, Přednášky a edukativní/populárně-naučné programy, Divadlo a svoboda

Spálená 16

Praha


www.ypsilonka.cz

Facebook Letošní celoevropský svátek divadel připadá na sobotu 16. listopadu, a to v roce, kdy si všichni připomínáme 30. výročí sametové revoluce. Z tohoto důvodu je mottem letošní Noci divadel vztah Divadla a svobody. Toto téma se přímo projeví i v letošním programu, který na sobotu 16. listopadu 2019 Ypsilonka pro své návštěvníky připravila.


Tradiční a oblíbené prohlídky zákulisí divadla doprovodíme písničkami a scénickými ukázkami z nově připravované inscenace Spálená 16, ale pochopitelně, že během večera uslyšíte také řadu starších ypsilonských „evergreenů“, které se už nesmazatelně a navždy zapsaly do historie našeho divadla. Návštěvníky také letos provedeme zákulisními prostory divadla, kde nahlédnou nejen takříkajíc "pod pokličku" souboru, ale dozvědí se i řadu čerstvých novinek ze současného života divadla.


Zastavíme se i na Malé scéně, kde se bude tentokrát konat spontánní beseda mezi členy hereckého souboru Ypsilonky a návštěvníky Noci divadel, a to právě na téma Divadlo a svoboda. Besedu budou moderovat ředitel Studia Ypsilon Jan Schmid a dramaturg divadla Jaroslav Etlík. Ti členové souboru, kteří se v roce 1989 stali přímými účastníky listopadovým událostí, budou připraveni divákům podat své vlastní autentické svědectví, jak to tenkrát během představení Kafkovy Ameriky v divadle vlastně probíhalo.


Další část programu se bude odehrávat v prostoru pasáže, divadelního klubu a pokladny, který otevřeme stejně jako vloni pro všechny, kdož třeba náhodou půjdou kolem a budou se chtít rovněž u nás zastavit a něco se o Y dozvědět.


Celý večer budeme také v podkresu promítat dokumenty o minulosti i současnosti Ypsilonu a samozřejmě po celou dobu konání programu bude otevřená pokladna divadla.


PROGRAM V DIVADLE

 

Komentované prohlídky zákulisí s doprovodným programem. Součástí doprovodného programu budou ukázky z tvorby a repertoáru Studia Ypsilon (Velká scéna) a diskuze s návštěvníky na téma Ypsilonky, listopadu 1989 a svobody (Malá scéna), spolu s ředitelem divadla, Janem Schmidem, a dramaturgem Jaroslavem Etlíkem.

Návštěvníci se také mohou těšit na osobní setkání s celou řadou hereckých osobností, které do Ypsilonky patří.

 

Začátky prohlídek: v 18.00, 19.00, 20.00 a 21.00.

Délka trvání jednoho prohlídkového bloku: 40-45 minut, kapacita: max. 35 osob. 

KAPACITA PROHLÍDEK JE NAPLNĚNA, REZERVACE JIŽ NEPROVÁDÍME.   


PROGRAM V PROSTORU PASÁŽE A KAVÁRNY 18.00 - 22.00

Promítání, reprodukovaná hudba, možnost zakoupení knih z vydavatelství Studia Ypsilon, dárkové předměty, apod.

Bez rezervací, bez časového omezení, bezbariérové.


POKLADNA otevřena od 17.00 – 22.00 hod., KAVÁRNA dle průběhu programu k ND 2019IDU.jpg
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
olomouc.jpg
kultura2.jpg
create2.jpg
asset_logo_web_black.jpg
čd.jpg
rail.jpg
radio_1.jpg
vltava.jpg
wave.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
dn.jpg
a2.jpg
5.png
proti šedi.jpg
expa.jpg