Divadlo Petra Bezruče

Vhodné pro rodiny s dětmi, Rezervace (pouze s předchozí rezervací do vyčerpání kapacity), Divadlo a svoboda

třída 28. října 120

Ostrava

http://www.bezruci.cz/
FacebookBezruči společně s Národním divadlem moravskoslezským a Studiem G připravili v rámci Noci divadel jedinečnou možnost zhlédnout cyklus „vaňkovských“ jednoaktovek. Postavu nadmíru zdvořilého disidenta Ferdinanda Vaňka jako své stylizované alter ego poprvé použil Václav Havel v Audienci a od té doby se počet divadelních her pracujících s tímto hrdinou rozrostl. Kromě Audience do tohoto ranku dále patří mimo jiné Příjem Jiřího Dienstbiera a Arest Pavla Landovského – právě tyto tři jednoaktovky Vám na letošní Noci divadel představíme během jednoho večera ve třech různých ostravských divadlech. Nenechte si ujít společné ostravské putování s Ferdinandem Vaňkem!


17.00 Divadlo Petra Bezruče 

Audience 

Václav Havel 

Kancelář v nejmenovaném pivovaru, Bohdalka, Gott a holky z flaškovny. Do jednoaktovky Audience zahrnul Václav Havel své vlastní zkušenosti z doby, kdy pracoval jako dělník v trutnovském pivovaru. Geniální hra z dob, kdy dramatik ještě nebyl prezidentem pro dva geniální herce: Norberta Lichého a Jiřího Müllera. 

vstup na základě rezervace za symbolické vstupné  - KAPACITA JE NAPLNĚNA!


Oficiální program bezručácké Noci divadel je bohužel již vyprodán, ale není třeba zoufat! 

Pro ty z vás, kteří nestihli ulovit lístky na Nocdivadel (2019) s Ferdinandem Vaňkem nebo se rozhodnou neputovat dále po stopách disidenta Vaňka a rádi by zůstali v našem divadelním klubu máme dobrou zprávu - naši herci si pro vás připravili neoficiální, neformální, leč velice zábavnou popremiérovou nočně-divadelní afterparty Frankenstein aneb totalitní monstra (vzpomínka na zrůdy, které jsme si vytvořili sami). Afterparty bude zasazena do totalitních časů, zazní Česko-slovenské hity, nebudou chybět ani veksláci a proslovy kultovních státníků. Začínáme v 18:30 v divadelním klubu u Bezručů. Vstup volný. Přijďte!
Program Noci divadel dále pokračuje v zapojených ostravských divadlech: 


19.00 NDM Divadlo „12“ 

Příjem 

Jiří Dienstbier 

Na Havlovu Audienci navazuje dnes poněkud zapomenutá hra Jiřího Dienstbiera Příjem nejen stejnou ústřední dvojicí, ale rovněž řadou dalších odkazů. Po několika letech se opět setkává spisovatel Vaněk s dobře známým Sládkem, tentokrát však již ne v pivovaru, ale v komunistickém vězení… 


21.00 Studio G 

Arest 

Pavel Landovský 

Třetím příspěvkem z vaňkovské ságy disidentských dramatiků bude Arest – Landovského jednoaktovka na téma člověk a moc. Mukl Vaněk je přemístěn na novou celu, jeho seznamování se se spoluvězni však vyústí v konflikt – jeden z nich požádá o přeložení na jinou celu, aby nebyl podezírán ze spolků z politicky nespolehlivým Vaňkem.
Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace): 
Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): 596 618 363 / 605 268 799
IDU.jpg
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
olomouc.jpg
kultura2.jpg
create2.jpg
asset_logo_web_black.jpg
čd.jpg
rail.jpg
radio_1.jpg
vltava.jpg
wave.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
dn.jpg
a2.jpg
5.png
proti šedi.jpg
expa.jpg