Divadlo K3 - Umělecké centrum UP (Konvikt)

Divadlo K3 - Umělecké centrum UP (Konvikt)

Vhodné pro rodiny s dětmi, Vhodné pro seniory, Bezbariérové (přístupné pro vozíčkáře), Hudební produkce, Prohlídky, Přednášky a edukativní/populárně-naučné programy, Afterparty, Výstavy

Univerzitní 3

Olomouc

https://www.facebook.com/events/379682026241490/17:00 Slavnostní křest knihy Osobnosti divadelní kritiky v Ostravě a v Olomouci 1956-1970 doc. Tatjany Lazorčákové a kolektivu studentů v Kapli Božího těla 

(vstupné dobrovolné) 


18:00 - 22:00 Cyklické prohlídky po trase studentských site-specific divadelních představení a interaktivních performancí rozmístěných po budově bývalého Jezuitského Konviktu. Večerem provedou režimem protřelí průvodci. 

(vstupné dobrovolné) 


22:00-0:00 Tematická afterparty v Divadle K3. 

(vstupné dobrovolné)


Připravené projekty jednotlivých spolků: 


NEUKOČÍROVATELNÁ LAKTACE

Kam divadelníky zaženou až nesmyslně sevřené kleště dobové cenzury? Absurdní scénka z divadelního prostředí. 

Chceme svobodu. Když ji však máme, mnohdy ani nevíme, jak s ní naložit a zabloudíme ve slepé ulici s nezvratnými pocity apatie, liknavosti a deprese. Minimalistický dialog dvou znuděných trosek z doby postmoderní. 

Site-specific výtvarně-hudební interaktivní performance v Kapli Božího těla. Jaké je to žít s pocitem nesvobody? A kdo je vlastně svobodný? Jste to Vy nebo my? Nebo ani jedno? 

Žena za pultem. Pohoštění pro hosty i umělce v duchu socialistického koloniálu. 


PO ŠKOLE 

Hugo Pludek vsazený do věku fake news. Obstojí mladí havlisté tváří v tvář modernímu ptydepe? 


KUCMOCH Divadelní kvíz s tematikou Sametové revoluce. Jste pamětníky okamžiků, kdy se rodila svoboda v naší republice? Byli jste před třetici lety u toho? Máte chuť si s námi změřit síly? 


MALUM Milan Uhde je talentovaný spisovatel a dramatik, který se nebál zapojit do politiky. Ve svých disidentských letech tvořil pod pseudonymy, v rámci letošní Noci divadel však jeho jméno zazní hrdě a nahlas. V průběhu večera spolek připomene návštěvníkům nejen melodie z Balady pro banditu, ale zdůrazní dramatikovu politickou tvorbu, která mu vysloužila jeho disidentskou reputaci. 


NO VIDIŠ V horách je klid, ve vesnici šum a ve městě rušno. Jak dlouho Vám bude trvat než si všimnete toho vedle Vás? Nebo si ho nevšimnete a půjdete každý dál? Co se ovšem přihodí, když Vás zaujme, protože je jiný? Podíváte se na něj? Na člověka? A co když se Vás dotkne a podívá se Vám do očí? Co uděláte? Performativní sekvence, která Vás potká, ale možná mine. 


PLÁČ BEZ PŘÍČINY Sled abstraktních a konkrétních zvukových vjemů odkazujících na události v době české normalizace až po 90. léta. Hudebně-dramatická kabaretní performance, která Vás osvobodí. 

Maska jako princip doby aneb jak se vynalézavě popasovat s diktátem cenzury za pomoci rozličných jinotajů?
Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace): 
Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): 731 737 887
IDU.jpg
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
olomouc.jpg
kultura2.jpg
create2.jpg
asset_logo_web_black.jpg
čd.jpg
rail.jpg
radio_1.jpg
vltava.jpg
wave.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
dn.jpg
a2.jpg
5.png
proti šedi.jpg
expa.jpg