DISK, divadelní scéna DAMU

Bezbariérové (přístupné pro vozíčkáře), Dílny, workshopy a interaktivní programy, Hudební produkce, Scénické čtení, Jazykově bezbariérové, Divadlo a svoboda

Karlova 26

Praha

https://www.divadlodisk.cz/cs/repertoar/noc-divadel-2019/
Vstupenky nepotřebujete, róbu opět nechte doma! 


Během letošní Noci divadel si připomeneme 30 let od Sametové revoluce. Při této příležitosti pro vás v DISKu připravujeme velký Koncert svobody, kterým částečně navážeme na navážeme na odpolední vystoupení kapely Venku je hezky. Chystáme samozřejmě i divadelní program, v rámci něhož vám naopak ukážeme, jak by vypadalo divadlo, kdyby se jeho tvůrci museli zcela podřídit režimu. Naši studenti se pustí do scénického čtení budovatelských dramat - a pokusí se vybrat z archivu ty nejbizarnější kousky. A to není všechno. Naše Noc divadel se totiž přehoupne do neděle. 


PODROBNÝ PROGRAM: 


SOBOTA, 16. 11. 2019 


10:00 - 12:00 - Workshop výroby transparentů (DAMU, ateliér katedry scénografie) 

Vybavte se na tento sametový den pořádným transparentem. Materiál zajistíme a brainstorming nad hesly určitě taky proběhne. Každý nápad vítán! Workshop povedou Klára Gottvaldová a Hana Kessnerová, studentky 2. ročníku katedry scénografie. 


14:00 - 16:30 - Koncert Venku je hezky ( Letenská pláň) 

Se svým krásným transparentem můžete jít na Letnou podpořit kapelu Venku je hezky a naladit se na večer v našem divadle. 


19:00 - 23:45 - Koncert svobody (DAMU, hlavní sál divadla DISK) 

Čeká vás výběr z kapel složených ze studentů a pedagogů DAMU i FAMU.


19:00 - 19: 45 - Půlnoční meloun 

Kapela Půlnoční Meloun byla původně stvořená jako pouhý vtip několika kamarádů z Hudební mládeže za jedné parné noci v létě 2016. Jen tak nazdařbůh zasadili pár hudebních semínek... a vida! Z nějakého důvodu to začlo klíčit. Za tři roky své nepravděpodobné existence vyrostl Meloun do překvapivě šťavnaté podoby a má na na svědomí nespočet kardinálních zločinů proti klasické harmonii a dalším vesměs zbytečným pravidlům hudebního světa; spáchali nespočet koncertů mezi Libercem a Prahou a své zhůvěřilosti dokonce zvěčnili na svém prvním albu Divný Setkání, které pokřtili v únoru. Můžete se těšit na peckovou show! 

Nástrojové obsazení: 

Lukáš Smrkovský: klávesy, bicí, kytara 

David Le Cam: klávesy, baskytara, saxofon 

Jakub Landsmann: bicí, baskytara, perkuse 

Filip Janoušek: zpěv, klarinet 


20:00 - 20:45 - Filtr 

obývákový pop 

Výhradně autorské písničky o nás i o vás pro celou (i neúplnou) rodinu. V kapele, jež má kořeny na DAMU, filtrují Petr Jediný Novotný (zpěv a autor textů), Filip Votava (kytara, zpěv a autor hudby) a Jan Hodek (basa a autor tří dětí). 

www.facebook.com/filtruj 

www.bandzone.cz/filtruj 


21:00 - 21:45 - Honza Mrázek a kapela Vy 

Kapela VY vznikla, aby oslavila Spolek Ulice Plzeň zabývající se substituční léčbou drogově závislých, a od té doby funguje dál, aby substituovala závislosti svých členů. Zhudebňuje texty českých i zahraničních básníků, nebojí se čínské lidové poezie a hrdě se hlásí k sympatiím k Filipu Topolovi. Na Noci divadel vystoupí jako duo dvou damáků Jana Mrázka a Jarka Jurečky. 

 Jan Mrázek (jako písničkář) vznikl někde na benzínce mezi Prahou a Ženevou. Od té doby píše vlastní písně, které pak hrává trpělivým posluchačům, aby je informoval o tom, v jaké fázi cesty se zrovna nachází.


22:00 - 22:45 - JakoJam 

Jakojam je folkrocková kapela, která hraje svojí původní tvorbu. V jejím repertoáru je vše od balad až po hravé kuplety. Její vystoupení bývají spíše setkání, kde nejde jen o hudbu, ale o celkovou náladu a atmosféru. Její stálí členové jsou Jan Večeřa (textař, zpěvák, kytarista), Ondřej Michalík (kapelník, kytarista a basák) a bubenice Lenka Nasková. 


23:00 - 23: 45 - DOTmy 

Kapela DOTmy se věnuje autorské tvorbě. Jejich texty jsou inspirovány útržky pouličních rozhovorů,slovy uvízlými v paměti, obrazy zahlédnutými z tramvaje, dysfunkcemi zvířat a lidí a občas i kanadskou poezií 60. let. V hudbě se setkává folk s prvky nejrůznějších žánrů, které jsou vybírány s ohledem na náladu jednotlivých skladeb. Výsledkem hudebního experimentování se někdy stane šanson, někdy rock’n’roll, někdy reggae-rap. Dominika Prokopová (zpěv) 

Ondřej Schmidt (kytara, cajon, zpěv) 

Tomáš Knobloch (kytara, zpěv) 

Jan Mrázek (klavír, zpěv) 

Martin Leták (bass cajon) 

Josef Nový (housle, zpěv) 


Budovatelské drama aneb To nejlepší z nejhoršího - scénická čtení dramat z přelomu 40. a 50. let v podání studentů DAMU 


19:45 a 21:15 - Boženka přijede (DAMU, studio Řetízek) 

Boj mezi Horní a Dolní vsí. Boj mezi starým a novým životem, který strhává všechny obyvatele a vítězí v něm mládí a všichni, kdož jdou za ním, za jeho zdravou vůlí a za písněmi a smíchem. 

Režie: Klára Vosecká 

 Obsazení: Petr Kult, Matylda Königová, Magdalena Malinová, Barbora Sedláková, Alexandra Chernomashyntseva, Tomáš Pasák, Albert Maršík, Harry Thompson, Michal Sikora, Vavřinec Cháb 


20:30 a 22:00 - Nositelé řádu (DAMU, ateliér K222) 

Budovatelská komedie o pěti dějstvích odehrávající se na Ostravsku v letech 1950-52. Havíři stojí proti soudruhům inženýrům. Ženy proti svým mužům. Jedinec proti kolektivu. Praha proti Ostravě. A přírodní podmínky proti plánům nad 500 %. 

Režie: Kateřina Volánková 

Obsazení: Martin Bednář, Kateřina Humhalová, Barbora Drástová, Veronika Zárubová, Anna Šmídová, Goran Maiello, Tobiáš Nevřiva, Jakub Müller, Bára Gréeová, Denisa Sedláčková, Marie Machová, Róbert Štefančík, Vojtěch Klinger, Nikola Janković a Martin Doucha. 

Scéna: Klára Gottvaldová a Hana Kessnerová


NEDĚLE, 17.11. 2019 


20:00 - Premiérová projekce dokumentu Sametová FAMU 

Film přibližuje aktivity studentů FAMU v rámci sametové revoluce 1989. Skrze konfrontaci archivů, vzpomínek tehdejších studentů – dnešních osobností kulturního světa, a také vstupu studentů současných zkoumá nejdůležitější politické iniciativy „famáků“ na konci osmdesátých let (Kavárna AFFA, Fórum AMU 1989, Továrna Radost, Studentské vysílání). 

Režie, scénář: Lea Petříková, Jan Rousek 

Producent: Česká televize, FAMU 

Kamera: Jan Rousek 

Zvuk: Vojtěch Zavadil 

ramaturgie ČT: Bára Kopecká 

Dramaturg FAMU: Petr Kubica 

Střih: Lea Petříková, Jan RousekEmail (pro dotazy k noci divadel): 
Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): +420 602 578 145
IDU.jpg
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
olomouc.jpg
kultura2.jpg
create2.jpg
asset_logo_web_black.jpg
čd.jpg
rail.jpg
radio_1.jpg
vltava.jpg
wave.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
dn.jpg
a2.jpg
5.png
proti šedi.jpg
expa.jpg